Podatkowe i prawno-pracownicze aspekty zatrudniania cudzoziemców i delegowania pracowników

PODATKOWE I PRAWNO-PRACOWNICZE ASPEKTY ZATRUDNIANIA CUDZOZIEMCÓW I DELEGOWANIA PRACOWNIKÓW

 

TERMIN
28-29 maja 2019 r.

CZAS TRWANIA
2 dni
9:00 - 16:00

MIEJSCE
Sala szkoleniowa Kancelarii PRUS Doradztwo Podatkowo-Prawne - Gdynia-Kosakowo, ul. Hiacyntowa 2

PLAN SZKOLENIA


Dzień I PRAWO PRACY

W pierwszym dniu dr Ewa Podgótrska-Rakiel omówi przepisy dotyczące legalizacji zatrudniania cudzoziemców oraz delegowania pracowników, także w kontekście zmian wprowadzonych dyrektywą 2018/957, która nowelizuje z dniem 30 lipca 2020 przepisy dyrektywy dotyczącej delegowania pracowników 96/71/WE. Zakres szkolenia obejmie w szczególności:

 • legalność poytu i zatrudniania cudzoziemców z omówieniem urzędowych dokumentów
 • odrebności związane z ochroną danych osobowych zatrudnianych cudzoziemców, także w procesie rekrutacji
 • prawo pracy mające zastoswoanie do cudzoziemców i pracowników delegowanych mi.in.: umowy, urlopu, wynagrodzenie
 • przepisy unijne związane z delegowaniem pracowników z uwzględnieniem zmian na rok 2020 r. 
 • stanowiska Komisji Europejskiej wyjaśniające wątpliwości związane z delegowaniem pracowników
 • zasady delegowanie obywateli państw trzecich do innych państw członkowskich Unii Europejskiej
 • orzecznictwo i interpretacje instytucji krajowych

Dzień II PODATKI

Drugiego dnia doradca podatkowy Wojciech Prus kompleksowo omówi podatkowe aspekty zatrudniania cudzoziemców i delegowania pracowników, interpretacje urzędowe, najnowsze zmiany przepisów i praktykę ich stosowania.


PROFIL TRENERÓW

Wojciech Prus

Doradca podatkowy nr wpisu 01462. Właściciel w Kancelaria PRUS Kancelaria Doradztwa Podatkowego z Gdyni, specjalizującej się w międzynarodowym prawie podatkowym. Zakres usług Kancelarii to: planowanie podatkowe, audyty podatkowe, biznes plany, postępowanie przed organami podatkowymi, sporządzanie dokumentacji cen transferowych, obsługa przedsiębiorstw, doradztwo na etapie tworzenia firm, przekształcenia, fuzje, przejęcia, podziały spółek.

dr Ewa Podgórska-Rakiel

Prawnik z ponad 16-to letnim doświadczeniem pracy w dziale prawnym. Doktor nauk prawnych w zakresie prawa, absolwentka filologii angielskiej. Prowadzi własną działalność doradczo-szkoleniową RAKIEL Prawo pracy doradztwo i szkolenia oraz odpowiada za praktykę prawa pracy w Brief&Case Kancelaria Radców Prawnych z Gdyni. Wykładowca i doświadczony trener. Od kilku lat aktywnie zaangażowana jako członek grup roboczych ds. delegowania pracowników przy Komisji Europejskiej. Członek Polskiego Stowarzyszenia HR. Autorka licznych publikacji w tym książek nt. "Zatrudnianie w Polsce cudzoziemców spoza Unii Europejskiej" i "Delegowanie pracowników. Nowe przepisy".


CENA SZKOLENIA

 • 1450,00 złotych netto (+23%VAT) obejmuje:
  • lunch
  • catering kawowy
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat udziału w szkoleniu


FORMULARZ ZGŁOSZENIA

   Pobierz

 

 

Inne szkolenia

 

Korzystanie ze strony internetowej www.rakiel.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w Polityka Prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się