Blog Kadrowy

2019-04-23

Jakie są elementy ewidencji czasu pracy?

Kategoria:   kategoria 1

Rozporządzenie z grudnia 2018 r., które określa elementy ewidencji czasu pracy wskazuje enumeratywnie dziewięć punktów tej ewidencji ale w praktyce kadrowi widzą nie dziewięć, a kilkanaście istotnych elementów ewidencji. Wynika to ze sposobu zapisów poszczególnych elementów. 

Rozporządzenie Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 10 grudnia 2018 r. w sprawie dokumentacji pracowniczej (Dz. U. poz. 2369) w § 6 pkt 1 lit. a), wyróżnia następujące elementy ewidencji czasu pracy:

  1. Liczba przepracowanych godzin
  2. Godziny rozpoczęcia pracy
  3. Godziny zakończenia pracy
  4. Liczba godzin przepracowanych w porze nocnej
  5. Liczba godzin nadliczbowych
  6. Dni wolne od pracy
  7. Oznaczenie tytułu udzielenia dni wolnych od pracy
  8. Liczba godzin dyżuru oraz godziny rozpoczęcia i zakończenia dyżuru
  9. Miejsce pełnienia dyżuru
  10. Rodzaj i wymiar zwolnień od pracy
  11. Rodzaj i wymiar innych usprawiedliwionych nieobecności w pracy
  12. Wymiarze nieusprawiedliwionych nieobecności w pracy
  13. Czas pracy pracownika młodocianego przy pracach wzbronionych młodocianym, których wykonywanie jest dozwolone w celu odbycia przez nich przygotowania zawodowego

Choć więc w rozporządzeniu w § 6 pkt 1 lit. a) widzimy dokładnie dziewięć punktów (elementów) ewidencji, to rozkładając tę ewidencję na konkretne rubryki, wydaje się, że ewidencja czasu pracy nie powinna mieć więcej niż trzynaście elementów.

 

epr

SKOMENTUJ
 

Korzystanie ze strony internetowej www.rakiel.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w Polityka Prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się