Blog Kadrowy

Jakie są wrześniowe nowelizacje w prawie pracy? TABELA

Kategoria:   kategoria 1
Od 7 września weszła w życie nowelizacja prawa pracy w zakresie procedury cywilnej i przepisów Kodeksu pracy. Zmiany objęły przede wszystkim kwestie równego traktowania, ochrony osób korzystających z uprawnień rodzicielskich, mobbingu, wydawania świadectw pracy i terminu przedawnienia roszczeń ze stosunku pracy.
więcej
2019-09-12

Czy dojazd do klienta to czas pracy?

Kategoria:   kategoria 1
Działy kadrowo-płacowe mają wiele kłopotów związanych z czasem pracy pracowników. Jednym z nich jest problematyka wliczania do czasu pracy dojazdu do klienta, co wydaje się przesądził już Trybunał Sprawiedliwości.
więcej
2019-07-30

Jakie zmiany w Kodeksie pracy dotyczace dyskryminacji?

Kategoria:   kategoria 1
Ostatnie zmiany Kodeksu pracy stworzyły otwarty katalog przesłanek uzasadniających dyskryminację. Po nowelizacji każde nieuzasadnione obiektywnymi przyczynami nierówne traktowanie pracowników będzie uznawane za dyskryminację. Zmiany obowiązują od dnia 7 września 2019 r.
więcej
2019-06-24

Jakie są elementy ewidencji czasu pracy?

Kategoria:   kategoria 1
Rozporządzenie z grudnia 2018 r., które określa elementy ewidencji czasu pracy wskazuje enumeratywnie dziewięć punktów tej ewidencji ale w praktyce kadrowi widzą nie dziewięć, a kilkanaście istotnych elementów ewidencji.
więcej
2019-04-23

Życzenia Wielkanocne

Kategoria:   kategoria 1
Życzymy Państwu Radosnych Świąt Wielkanocnych i odpoczynku od pracy. Oby ten czas napełnił Państwa energią i optymizmem dla nowych wyzwań :-)
więcej
2019-04-18
 

Korzystanie ze strony internetowej www.rakiel.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w Polityka Prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się