Blog Kadrowy

Życzenia Wielkanocne

Kategoria:   kategoria 1
Życzymy Państwu Radosnych Świąt Wielkanocnych i odpoczynku od pracy. Oby ten czas napełnił Państwa energią i optymizmem dla nowych wyzwań :-)
więcej
2019-04-18

Umowa o pracę czy umowa zlecenia?

Kategoria:   kategoria 1
Państwowa Inspekcja Pracy przy kontroli ocenia charakter umowy, w szczególności czy nie doszło do naruszenia art. 22 Kodeksu pracy. Czy strony zamiast umowy o pracę nie zawarły błędnie umowy zlecenia. Nie jest dopuszczalne zastąpienie umowy o pracę umową cywilnoprawną.
więcej
2019-02-22

Jak delegować do UE według zasad obowiązujacych od lipca 2020 r.?

Kategoria:   kategoria 1
W dniu 30 lipca 2020 r. zmienią się zasady dotyczące delegowania pracowników do innych państw członkowskich Unii Europejskiej. Najważniejsze zmiany jakie wprowadzono do dyrektywy 96/71/WE dotyczą norm ochrony minimalnej, wprowadzenia długoterminowego delegowania przekraczającego 12 lub w stosownych przypadkach 18 miesięcy, oraz rozszerzenia stosowania umów zbiorowych pracy.
więcej
2019-02-04

Ile części zawierają akta osobowe pracowników w 2019 r.?

Kategoria:   kategoria 1
W dniu 1 stycznia 2019 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 10 grudnia 2018 r. w sprawie dokumentacji pracowniczej, które zobowiązuje wszystkich pracodawców do przechowywania akt osobowych w czterech częściach. Co zawierają poszczególne części? O tym na blogu.
więcej
2019-01-18
 

Korzystanie ze strony internetowej www.rakiel.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w Polityka Prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się