Blog Kadrowy

Czy pozorne samozatrudnienie jest kosztowne?

Kategoria:   kategoria 1
Przechodzenie z umowy o pracę na tzw. samozatrudnienie może powodować dla przedsiębiorcy konsekwencje wstecznego naliczenia składek. Pracodawcy poddani kontroli PIP, ZUS lub w przypadku założenia sprawy z powództwa "samozatrudnionego" mają kłopoty.
więcej
2020-03-02

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Kategoria:   kategoria 1
Pogodnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Niech to będzie czas odpoczynku, czas uśmiechów, nadziei i miłości. Życzy Ewa Podgórska-Rakiel wraz z Zespołem Współpracowników.
więcej
2019-12-23

Jakie są wrześniowe nowelizacje w prawie pracy? TABELA

Kategoria:   kategoria 1
Od 7 września weszła w życie nowelizacja prawa pracy w zakresie procedury cywilnej i przepisów Kodeksu pracy. Zmiany objęły przede wszystkim kwestie równego traktowania, ochrony osób korzystających z uprawnień rodzicielskich, mobbingu, wydawania świadectw pracy i terminu przedawnienia roszczeń ze stosunku pracy.
więcej
2019-09-12
 

Korzystanie ze strony internetowej www.rakiel.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w Polityka Prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się