Blog Kadrowy

Jak delegować do UE według zasad obowiązujacych od lipca 2020 r.?

Kategoria:   kategoria 1
W dniu 30 lipca 2020 r. zmienią się zasady dotyczące delegowania pracowników do innych państw członkowskich Unii Europejskiej. Najważniejsze zmiany jakie wprowadzono do dyrektywy 96/71/WE dotyczą norm ochrony minimalnej, wprowadzenia długoterminowego delegowania przekraczającego 12 lub w stosownych przypadkach 18 miesięcy, oraz rozszerzenia stosowania umów zbiorowych pracy.
więcej
2019-02-04

Ile części zawierają akta osobowe pracowników w 2019 r.?

Kategoria:   kategoria 1
W dniu 1 stycznia 2019 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 10 grudnia 2018 r. w sprawie dokumentacji pracowniczej, które zobowiązuje wszystkich pracodawców do przechowywania akt osobowych w czterech częściach. Co zawierają poszczególne części? O tym na blogu.
więcej
2019-01-18

Czy godziny nadliczbowe należy wpisywać do świadectwa pracy?

Kategoria:   kategoria 1
Niedawno otrzymałam bardzo ciekawe pytanie odnośnie godzin nadliczbowych w świadectwie pracy i na początek ten właśnie temat jako stricte praktyczny wybrałam do bloga. Należy zwrócić uwagę, że załączony do rozporządzenia wzór świadectwa ma charakter jedynie pomocniczy i można go modyfikować np. dopisując liczbę nadgodzin w pkt 8 „Informacje uzupełniające”.
więcej
2018-11-12
 

Korzystanie ze strony internetowej www.rakiel.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w Polityka Prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się