O Mnie

 

dr Ewa Podgórska-Rakiel

Jestem radcą prawnym OIRP w Gdańsku Nr wpisu GD/GD/ 3492. Specjalizuję się w prawie pracy od 2003 r. W ramach Kancelarii Radcy Prawnego zajmuję się prawną obsługa biznesu świadcząc usługi dla pracodawców. Obecnie pełnię także funkcję pełnomocnika Zarządu Pracodawców Pomorza ds. Prawa Pracy.

W 2014 r. uzyskałam stopień naukowy doktora nauk prawnych. Jestem adiunktem na Wydziale Prawa i Administracji WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni. Ukończyłam również filologię angielską. 

W obszarze mojego zainteresowania pozostaje indywidualne i zbiorowe prawo pracy. Z sukcesem przygotowałam skargę do Komisji Europejskiej (nr CHAP(2012)02800) na podstawie której w 2013 r. Komisja wszczęła wobec Polski oficjalne postępowanie w sprawie niewłaściwej implementacji dyrektywy 99/70/WE dotyczącej umów na czas określony. Specjalizuję się także w procedurze skargowej do Międzynarodowej Organizacji Pracy.

Współpracuję jako stały autor z Wydawnictwem Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

 

Polecane

 

Korzystanie ze strony internetowej www.rakiel.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w Polityka Prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się