Blog Kadrowy

2022-12-27

Co sądzą eksperci na temat handlu w niedzielę?

Kategoria:   kategoria 1

Zakaz handlu w niedzielę to jest kwestia trudna, przez różne grupy różnie postrzegana. Z punktu widzenia biznesowego zapewne byłoby dobrze, aby handel w niedzielę był otwarty. Jednak pracodawcy przyzwyczaili się już, że te sklepy są zamknięte, a poza tym cały czas mamy rynek pracownika, w związku z czym jest problem z ewentualnym personelem na te weekendy.

Nawet gdyby sklepy miały być otwarte, to byłby problem z zatrudnieniem – tłumaczyła Podgórska-Rakiel. – Ja jednak uważam, że jeżeli chodzi o zamykanie sklepów w niedzielę, to musimy brać pod uwagę, że jest to jednak trochę kwestia wyboru. Ja na przykład jestem wykładowcą i moi studenci pracowali w weekendy. Teraz już nie pracują, a przynajmniej nie w handlu. Mogą pracować w restauracjach. Zastanawiam się, czy w ogóle musimy narzucać takie odgórne zakazy. To jest jednak wolny rynek. Być może kwestia tych wysokich cen energii jest rzeczywiście powodem, abyśmy ewentualnie rozważyli zamykanie sklepów. Nie tylko sklepów zresztą, bo też już słyszymy o zamykaniu szkół. Czy to będzie powód zamykania działalności gospodarczych? Być może. Moim zdaniem powinniśmy jednak umożliwić ten wolny rynek i pozwolić, aby to przedsiębiorcy decydowali i trochę też pracownicy, którzy przecież mają swobodę wyboru, czy chcą pracować w handlu, czy chcą pracować gdzieś indziej. Jako wykładowca też pracuję w weekendy, pani jako radiowiec też – dodawała.

Link do audycji

SKOMENTUJ
 

Korzystanie ze strony internetowej www.rakiel.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w Polityka Prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się